Zápas proti Modrým krídlam rozlúskol v predĺžení Varga

Modré krídla Slovan – Vlci Žilina 2:3 pp. (0:1, 0:0, 2:1 – 0:1)

Góly a asistencie: 52. Lopuchovský (Demo), 55. Ožval (Polák, Fereta) - 16. Halama (Kluka, Varga), 60. Macek (Mráz, Varga), 62. Varga (Kluka, Halama). Vylúčenia: 2-4. Rozhodovali: Lesay, Mĺkvy, Haringa, Hercog. 138 divákov.

MODRÉ KRÍDLA: Baroš – Demo, Žabka, Ožvald, Lipiansky, Petriska – Beňo, Myšiak, Klučiar, Polák, Kukumberg – Fereta, Březák, Jendek, Matoušek, Trubač – Krakovský, Adamčík, Lopuchovský.

VLCI ŽILINA: Romančík – Sloboda, Hajas, Kluka, Halama, Varga – Růžička, Vojtech, Koyš, Mráz – Pobežal, Pišoja, Krajč, Ferenyi, Macek – Samuhel, Dudáš, Lopušan, Bečka, Rehák.

Víkendové stretnutie v Bratislave načala lepšie vlčia svorka, keď sa v 16. minúte spred bránkoviska presadil Halama. Domáci zostávali dlho bezgóloví, hoci Romančíka v prvej tretine zachránila pravá žrďka. K zmene došlo v 52. minúte, keď skóroval Lopuchovský. Modrým krídlam sa podarilo nielen vyrovnať, ale zásluhou Ožvalda v 55. minúte dokonca otočiť skóre. Dve minúty pred koncom tréner Skalde odvolal brankára a vyplatilo sa – po viacerých strelách sa napokon ujala Macekova. V predĺžení sa blysol gólom kapitán Varga, ktoré si pripísal asistencie na oboch predchádzajúcich góloch Vlkov. Jemu prihrával Kluka, ktorý puk potiahol až k Barošovej bráne a následne našiel Vargu v dobrej pozícii. Z ľadu Zimného štadióna O. Nepelu si tak odvážame dva body.

Tréner Jarrod Skalde: „Dnes to nebol náš najlepší výkon. Bratislava nás prehrala v každom aspekte hry. Som rád, že sme vyhrali, ale musíme sa z toho poučiť.“

Útočník Róbert Varga: „Dnes to bol veľmi ťažký zápas, hrali sme v oklieštenej zostave. Z našej strany to nebolo ideálne. Za stavu 1:0, s ktorým sme šli do tretej tretiny, si to taký tím ako my musí uhrať, hrať zodpovednejšie a nie dovoliť súperovi, aby to otočil. Ale sme radi, že sa nám podarilo vyrovnať a nakoniec si z BA vezieme dva body. Predsa len, dva body do tabuľky sú dobré. No so svojím výkonom určite nie sme spokojní.“