Po vyhratom zápase som už neraz tancoval, prezrádza Jaroslav Hanulák

Na nedávno skončenom medzinárodnom mládežníckom turnaji Hlinka Gretzky Cup 2021 dosiahli slovenskí hokejisti do 18 rokov historicky najlepšie umiestnenie. Spanilú jazdu mladých Slovákov ukončili až vo finále Rusi a zverenci trénera Ivana Feneša obsadili konečnú striebornú priečku.

Okrem výborných výsledkov mladíkov sa ako oheň šírilo po internete emotívne video zo šatne po výhre nad Švédskom. V hlavnej úlohe v ňom účinkuje MUDr. Jaroslav Hanulák, ktorý si od radosti zakrepčil. Žilinskí fanúšikovia tohto lekára pravdepodobne veľmi dobre poznajú. Okrem hokejovej reprezentácie totiž pôsobí i v našom klube, ako aj vo futbalovom MŠK Žilina a predovšetkým vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline na úrazovej chirurgii a traumatológii.

Jaro, ťažká otázka hneď na úvod – koľkokrát si v Piešťanoch tancoval?

V reprezentácii som po vyhratom zápase už neraz tancoval, akurát teraz sa to medializovalo. PR manažér to zverejnil, ja som nič netušil. Až na spoločnej večeri mi chalani povedali, že je toho plný internet. Na druhý deň to bolo dokonca v správach.

Nebol som s tým veľmi stotožnený, ja som predovšetkým lekár. Ale napokon boli na to vraj veľmi dobré ohlasy. Každopádne, na tomto turnaji som tancoval celkovo štyrikrát.

Ako hodnotíš Hlinka Gretzky Cup zo svojho, lekárskeho, pohľadu?

Z môjho pohľadu hodnotím turnaj ako veľmi úspešný. Bola radosť pozerať sa na energiu a drajv, ktorý chalani ukazovali. Samozrejme, vyskytli sa aj nejaké zdravotné patálie, dokázali sme ich však s prehľadom vyriešiť. Zvyšok je lekárskym tajomstvom (úsmev).

Čo najzložitejšie si musel počas turnaja riešiť?

Žiaden ťažký úraz som, našťastie, riešiť nemusel. Častým úkonom bolo testovanie – boli sme trikrát testovaní, negatívni, ale s pozitívnou náladou.

Akú partiu ste vytvorili spoločne s trénermi a reprezentačnými mladíkmi?

Partia v reprezentačnej osemnástke bola vynikajúca. Klobúk dolu pred trénermi, kustódom, masérmi, ako sa venovali hráčom. Bolo cítiť, že sme jedna partia. Chalani cítili veľkú podporu od celého realizačného tímu a na ľade to pekne vrátili. Každý išiel, ako sa povie, bomby.

Samozrejme, po zápasoch bolo aj veselo. Napríklad, Jožko Stümpel ma lámal do kryokomory. Mne sa tam veľmi nechcelo, ale povedal som, že ak vyhráme nad Švédmi, pôjdem. Na druhý deň som už s Jožkom kráčal do kryokomory. A musím povedať, že to bol zážitok.

Po turnaji si sa vrátil späť do zvyčajného lekárskeho života. So športom však nekončíš – aké podujatie či zápasy ťa najbližšie čakajú?

Po turnaji som sa hneď vrátil do práce, na domácu traumatologickú pôdu v Žiline. Na rozbeh to bola rovno 24-hodinová služba a vo štvrtok som absolvoval premiéru vo futbalovej Európskej konferenčnej lige v zápase MŠK Žilina – FC Tobol Kostanaj (5:0). Skvelý zážitok, skvelé emócie. Ešte sa mám zastaviť u Vlkov ohľadom podpisu novej zmluvy, ale moja cena po Hlinka Gretzky Cupe stúpla, tak neviem neviem, či si ma môžu dovoliť (smiech).