Vlci úspešní aj v Dubnici, domov berieme tri body

V nabitom programe Slovenskej hokejovej ligy pokračujú Vlci vo víťaznom tempe. V dnešnom zápase so Spartakom Dubnica sme ukoristili plné tri body vďaka výsledku 0:2. Zaujalo viacero vecí, najmä brankár Mikoláš s čistým kontom.

HK Spartak Dubnica – Vlci Žilina 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie: 29. Cíger (Jurčík), 35. Markovič (Petráš, Malina). Vylúčenia: 9-5. Rozhodovali: Čahoj, Píšťanský, Tvrdoň, Nosek.

SPARTAK DUBNICA: Gabriš (Kutej) – Lukáčik, Chatrnúch, Trška, Vidovič, Popela, Janík, Dúžek, Putala – Kanaet, Ondruš, Síkela – Kristín, Ďuriš, Luhový – Maniaček, Hegyi, Dvonč – Kopáč, Haščák, Dmitriev.

VLCI ŽILINA: Mikoláš (Romančík) – Malina, Pacalaj, Mikula, Skladaný, Petráš – Lenďák, Dubeň, Safaraleyev, Linet, Cíger – Jaborník, Grebenschikov, Koyš, Markovič, Jurčík – Pišoja, Korbáš, Pjaták, Jakubík, Macek.

V piatkovom zápase ako prví pohrozili hostia, keď v tretej minúte brankár Maroš Mikoláš kryl prečíslenie 2 na 1 a následne odvrátil dvakrát i strely po buly. Od šiestej minúty mali Vlci možnosť presilovej hry, najvážnejší strelecký pokus však skončil na gólmanovi Gabrišovi. V deviatej minúte smeroval na trestnú lavicu po faule pri mantineli na Síkelu Marek Pacalaj, hostia sa však ubránili. V 10. minúte neuspela Jaborníkova strela po buly, na ktorú mal brankár dobrý výhľad. O päť minút neskôr zoči-voči brankárovi trafil len do neho Simeon Pjaták. Úvodnú tretinu končili Vlci dvoma presilovkami, skóre sa im však nepodarilo otvoriť.

Prvý gól napokon prišiel takmer až v polovici stretnutia. Počas oslabenia vysunul Jakuba Cígera do prečíslenia Ondřej Jurčík a ten bekhendom zakončil. V 35. minúte rozhodca po faule jedného z domácich hráčov signalizoval vylúčenie. Puk si v útočnom pásme prevzal Šimon Petráš, obkrúžil bránu a a ideálne našiel Jaroslava Markoviča, ktorý bez problémov zakončil do odokrytej brány. V závere druhej dvadsaťminútovky hrali Žilinčania v oslabení. Počas neho sa dvakrát výbornými defenzívnymi zákrokmi prezentoval kapitán Markovič, ktorého zblokovanie strely ukončilo prostrednú časť hry.

V záverečnej tretine mali Dubničania veľkú snahu niečo s výsledkom urobiť, hostia však boli proti. Po víťazstve 0:2 napokon tri body berú Vlci.

Tréner Dušan Gregor: "Dnes budem stručný. Som spokojný akurát s troma bodmi."