Vlci predviedli v derby ukážkový obrat

HK Martin - Vlci Žilina 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 14. Murtazin (Špirko, Šimon) - 48. Linet (Safaraleev), 50. Pacalaj (Urban, Safaraleev). Vylúčenia: 8-5. Rozhodovali: Čahoj, Rojík, Hajnik, Staššák.

HK MARTIN: Pavlas - Dvořák, Perrott, Fafrák, Murček, Poliaček - Šimon, Muller, Barto, Špirko, Murtazin - Burzík, Ligas, Jurášek, Dírer, Themár - Laviška, Smidžár, Babka, Rešetár.

VLCI ŽILINA: Mikoláš - Malina, Pacalaj, Mikula, Urban, Petráš - Lenďák, Dubeň, Safaraleev, Linet, Cíger - Jaborník, Drtina, Jurčík, Markovič, Koyš - Pišoja, Fatul, Skladaný, Jakubík, Macek.

Nesmierne napínavý súboj dnes zviedli hokejisti Martina a Žiliny. V treťom tohtosezónnom derby od 14. minúty vyhrávali domáci po góle z hokejky Marata Murtazina a väčšiu časť zápasu sa im darilo držať si najtesnejšie vedenie. Vlci v prvej a druhej dvadsaťminútovke neskórovali, hoci mali viackrát možnosť presilovej hry. Mentálna odolnosť a sila mužstva sa však prejavila v tretej tretine. Najskôr útočnú akciu dvojice Igor Safaraleev - Jakub Linet úspešne zakončil druhý menovaný a v 50. minúte vsietil práve počas presilovky víťazný gól obranca Marek Pacalaj. Vlci si tak z martinského ľadu odvážajú cenné tri body za výhru o gól.

Ohlasy po zápase

Asistent trénera Stanislav Škorvánek: "Vstup do zápasu z našej strany nebol ideálny. Celá prvá tretina sa niesla v nejakom kŕči. Veci, ktoré sme si nastavili pred zápasom, nám akosi nefungovali. Po prvej tretine sme si s chalanmi v šatni povedali veci, ktoré musíme zlepšiť. Postupne, v druhej a najmä v tretej tretine sme už začali hrať to, čo si predstavujeme. Zjednodušili sme hru, fyzicky sme začali mať čoraz viac navrch. To sa potom prejavilo aj na otočení výsledku. Pred treťou tretinou sme si povedali, že ideme do toho. Nebolo čo stratiť, je to dlhodobá časť. Fyzicky sme začali ustávať súboje, domáci v nich, naopak, začali padať. Mali sme fyzicky navrch a myslím si, že tou vôľou sme si to zaslúžili otočiť."

Útočník František Skladaný: "V žiadnom prípade sme nečakali ľahký zápas. Tieto duely sú vždy vyhecované. Najmä začiatok bol veľmi náročný, potom, od polovice zápasu, sme už mali trošku prevahu. Nebol to náš najlepší zápas, ale musíme byť vďačný za výhru. Takéto zápasy, takéto víťazstvá budujú charakter a identitu tímu, takže som veľmi rád, že sa nám to podarilo."