Súper vyrovnal barážovú sériu, pokračovať sa bude vo štvrtok na Liptove

Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 9. Macek (Petran, Skladaný) - 3. Kalousek (Cebák), 35. Mezovský, 56. Hovorka (Uhrík, Cebák). Vylúčenia: 5-6. Rozhodovali: Smrek, Mullner, Hercog, Beniač, Jonák. 3321 divákov. Stav série: 1-1.

VLCI ŽILINA: Škorvánek - Jansons, Šidlík, Safaraleev, Šmida, Petráš - Petran, Sloboda, Macek, Skladaný, Tibenský - Drtina, Hřebíček, Mikula, Markovič, Koyš - Rehák, Lopušan, Cíger, Linet, Vybiral.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Lietava - Cebák, Ventelä, Kriška, Hovorka, Shiksatdarov - Kurali, Varttinen, Handlovský, Elo, Paločko - Pavúk, Mezovský, Uhrík, Walega, Haluška - Dunčko, Kalousek, Babka, Ďuriš.

Úvodné dejstvo druhého barážového stretnutia prinieslo obojstranne aktívny hokej. Na začiatku tretej minúty otvoril skóre Simon Kalousek, o šesť minút neskôr sa nám však podarilo vyrovnať zásluhou Mateja Maceka. Liptovský Mikuláš nás zatlačil najmä počas nášho oslabenia (4 na 3), no zo svojho tlaku gól nevyťažil. Nepodarilo sa to ani nám na opačnej strane, keď sme v závere prvej tretiny obkľúčili bránku hostí. V prostrednej časti hry sme hostí na dlhé minúty zavreli do ich obranného pásma. Žiadna zo striel sa však neujala, naopak, z protiútoku skóroval v 35. minúte Filip Mezovský. Tretia dvadsaťminútovka priniesla okrem našej snahy o vyrovnanie a vystupňovanej nervozity na oboch stranách aj záverečný gól zápasu, keď na konečných 1:3 uzavrel Marek Hovorka. Barážová séria o extraligovú miestenku bude pokračovať tretím a štvrtým zápasom vo štvrtok a v piatok v Liptovskom Mikuláši.

Útočník Matej Macek: „Dnes sme do zápasu vstúpili aktívnejšie, no neprialo nám šťastie tak, ako včera. V druhej tretine, keď sme mali najväčší tlak, sme dostali gól. Nezvládli sme to, ale ideme ďalej. Je to 1:1, hrá sa na štyri víťazné zápasy."