Sezónu sme odštartovali sedemgólovým víťazstvom nad Levicami

Vlci Žilina – HK Levice 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 9. Jurčík, 12. Safaraleyev (Cíger, Lenďák), 19. Koyš (Jurčík), 33. Dubeň (Koyš, Markovič), 36. Mikula (Urban, Petráš), 43. Gerebenschikov (Markovič), 53. Cíger (Safaraleyev, Jurčík). Rozhodovali: Krajčík, Durmis, Hajnik. Bez divákov.

VLCI ŽILINA: Romančík (Mikoláš) – Malina, Pacalaj, Mikula, Urban, Petráš – Lenďák, Dubeň, Safaraleyev, Linet, Cíger – Pišoja, Gerebenschikov, Koyš, Markovič, Jurčík – Surán, Korbáš, Pjatak, Jakubík, Macek.

HK LEVICE: Belányi – Hudec, Uhnák, Hřebíček, Kobolka, Saliji, Škvarek, Gubo, Múčka, Mrázik, Suľovský, Kohút, Tužinský, Klenko, Ďurech, Svitana, Šimko, Varga, Štefanka, Samuelsson.

Piatkové stretnutie 3. kola Slovenskej hokejovej ligy bolo pre obe mužstvá prvým v súťažnom ročníku 2020/2021. Kompletný program prvého kola bol presunutý, Levice ani Žilina navyše kvôli aktuálnej situácii nenastúpili ani na duely 2. kola.

Oba tímy začali svoj prvý zápas obozretne a hru poznačilo viacero nepresností na oboch stranách. Vlci v tejto tretine mali trikrát výhodu presilovej hry, nevyužili ani jednu z nich. Góly však dávali. V závere deviatej minúty sa predviedol krásnym blafákom Ondřej Jurčík a domáci viedli 1:0. O dve minúty po prihrávke Jakuba Cígera zvyšoval na 2:0 Igor Safaraleyev.

Necelé štyri minúty pred koncom úvodnej tretiny mali výhodu presilovej hry aj hostia, na trestnú lavicu zamieril Patrik Koyš za hákovanie. Ihneď po vypršaní trestu sa však v útočnom pásme zmocnil puku a dal tretí gól Vlkov.

Aj v ďalšom priebehu duelu Žilinčania pokračovali v pripisovaní čiarok do kolóny premiérových gólov v drese Vlkov. V polovici zápasu sa do vrchných priestorov brány nádherne trafil Lukáš Dubeň a v 36. minúte zvýšil už na 5:0 Ondrej Mikula, ktorý do brány doťukol vyrazený puk.

V záverečnej tretine vyťažili z tlaku v pásme hostí žilinské góly ešte Vladimir Gerebenschikov a Jakub Cíger. Sedem gólov, sedem strelcov a nula na konte brankára Patrika Romančíka znamená vydarený vstup žilinských Vlkov do sezóny 2020/2021.

Hlasy po zápase

Tréner Dušan Gregor: "Odohrali sme zápas po veľmi dlhej pauze, keď sme nehrali viac ako dva týždne. Tieto prekladané zápasy nikomu nepridávajú na pohode. Víťazstvo si vážime. Napriek výsledku sa Levice predstavili veľmi sympaticky. Nám to tam padalo, zo začiatku sme dokázali využiť šance a to bolo pre výsledok rozhodujúce. Chcel som, aby sme ten zápas dohrali bez gólu (v našej bráne). Napriek výsledku, ktorý nám hral do karát, sme ho tak naozaj aj odohrali. Ďakujem tímu za prístup, za víťazstvo a v druhom rade oceňujem aj výkon súpera, ktorý bol veľmi sympatický."