O víťazovi stretnutia sa v Leviciach rozhodlo až v predĺžení

HK Levice - Vlci Žilina 4:5 pp. (1:2, 0:1, 3:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 4. Hlaváč (Kolesnikov, Huna), 50. Klenko (Tábi), 56. Gubo (Uhnák, Štefanka), 60. Hayes (Gubo, Saliji) - 6. Petráš (Drtina, Jaborník), 13. Drtina (Safaraleev, Cíger), 22. Malina (Jurčík, Markovič), 55. Markovič (Koyš, Lenďák), 62. Petráš (Urban, Skladaný). Vylúčenia: 4-5. Rozhodovali: Valko, Mĺkvy, Maškulka, Lepieš.

HK LEVICE: Kompas (Marinov) - Hlaváč, Božoň, Kolesnikov, Tábi, Huna - McPherson, Klenko, Saliji, Uhnák, Gubo - Hajas, Štefanka, Hayes, Tužinský, Bertuzzi - Ďurech, Kobolka, Suľovský, Matoušek, Lunter.

VLCI ŽILINA: Mikoláš (Romančík) - Dubeň, Lenďák, Safaraleev, Linet, Cíger - Malina, Pacalaj, Jurčík, Markovič, Koyš - Drtina, Jaborník, Mikula, Urban, Petráš - Fatul, Pišoja, Macek, Jakubík, Skladaný.

Zápas 30. kola pomerne rýchlo strelecky rozohrali oba tímy. Skóre otváral v 4. minúte domáci Matúš Hlaváč, za Vlkov už o dve a pol minúty odpovedal Šimon Petráš. Hostia sa v úvodnej tretine dostali aj do vedenia, keď si tretí gól v zelenom drese pripísal na svoje konto obranca Marek Drtina. Krátko po prvej prestávke skóroval ďalší obranca, Ľubomír Malina sa dokázal presadiť v oslabení.

Gólovo najbohatšia bola tretia dvadsaťminútovka. V 50. minúte znížil Tomáš Božoň na rozdiel jediného gólu, na začiatku 55. minúty však hostí opäť poslal do dvojgólového vedenia Jaroslav Markovič. Záver riadnej hracej doby patril aktívnym domácim - v 56. minúte sa presadil Erik Gubo a tesne pred klaksónom vyrovnal Avery Hayes. Duel dospel do predĺženia, v ktorom o druhom bode pre Vlkov rozhodol svojím druhým gólom v zápase Šimon Petráš.

Ohlasy po zápase

Asistent trénera Stanislav Škorvánek: „Z našej strany veľmi dobrý výkon v prvej tretine. Do zápasu sme nastúpili s veľmi dobrým pohybom a streleckou aktivitou. V druhej a najmä v tretej tretine sa objavili nejaké veci, ktoré si musíme rozobrať a s ktorými nie sme spokojní. Nakoniec sme ubojovali víťazstvo. Dva body si ceníme, pracujeme ďalej a pozeráme dopredu.“