Novým trénerom brankárov sa stáva Dominik Antala

K svorke sa pridáva tréner brankárov Dominik Antala. Po pôsobení v Dukle Trenčín sa pripojí k žilinskému tímu. Nového trénera oslovila vízia klubu, podpora fanúšikov a teší sa na vytváranie pevných vzťahov so svojimi zverencami. Jeho hlavným cieľom je pripraviť brankárov, aby boli najlepšou verziou samých seba.

Trénerský štáb dopĺňa Dominik Antala, ktorý si pod svoje krídla vezme mužov v maskách.  Jeho angažmán vo svorke sa kreoval už dlhší čas. „Naša dohoda sa rodila už od minulého roka, odkedy sme boli v kontakte s Františkom Skladaným. Už vtedy ma zaujala vízia klubu, na ktorej sa pracuje. Keď ma opäť oslovili tento rok, tak som nezaváhal a dohodol sa takmer hneď,“ vysvetľuje svoju cestu k Vlkom.

Extraligové prostredie mu nie je cudzie, v minulej sezóne pôsobil Dominik ako tréner brankárov v Dukle Trenčín. Do Žiliny prichádza spolu s brankárom Connorom LaCouveem i hlavným trénerom Milanom Bartovičom. „Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo som hneď bez zaváhania prijal ponuku Žiliny. S trénerom Bartovičom i Connorom sa mi pracovalo dobre, sú to skvelí ľudia, s ktorými som trávil najviac môjho času pri pôsobení v Trenčíne.“

Počas celej sezóny sa Vlkom dostávalo skvelej podpory z tribún. Tento fakt neušiel ani brankárskemu koučovi: „Myslím si, že Žilina bude mať jeden z najlepších fanklubov v extralige. Extraligová atmosféra im istotne pomôže k tomu, aby chodilo na zápasy ešte viac ľudí. Ak som si niečo všimol na finálovej sérii, ktorú som sledoval, tak to boli práve žilinskí fanúšikovia,“ priznáva s nadšením.  

Každý tréner má svoje priority, na ktoré sa zameriava pri práci, rodák z Bratislavy stavuje na pevné väzby. „Prvý bod mojej práce je to, aby som si s nimi vytvoril dobrý vzťah, kde sa navzájom všetci rešpektujeme a dopĺňame. Nikdy som sa nad brankárov nestaval ako autorita, skôr je to o tom aby sme si pomohli a sadli ako ľudia,“ približuje a dodáva: „ak si sadneme po ľudskej stránke, oveľa ľahšie sa nám potom pracuje aj na hokejových veciach.“

Šikovný 23-ročný tréner si pred sezónou nerád dáva osobné ciele, jeho hlavnou motiváciou je, aby sa darilo jeho zverencom a tým aj celému tímu. „Mojim najväčším cieľom počas sezóny je, aby boli brankári pripravení. Brankársky post chceme mať v tejto sezóne naozaj silný, máme dvojicu Connora s Košom, ktorí sa, myslím si, budú veľmi pekne dopĺňať. Mojim cieľom bude, aby boli tou najlepšou verziou samého seba,“ zakončuje s dôverou.