Naši hráči

 

 MIROSLAV TALČÍK
 prezývka: PRCO 54

V našom tíme máme momentálne jednu z najlepších zbraní na slovenskej scéne. Je to práve Miro Talčík, hráč NHL, ktorý vyhral v roku 2019 Y-Games. Rovnako tak uspel na Majstrovstvách Slovenskej republiky. V roku 2017 sa mu podaril jeden z najlepších kúskov. Porazil majstra sveta v NHL, vďaka čomu sa jeho prezývka PRCO 54 dostala na výslnie e-športov. 

 

Ahojte, volám sa Miro Talčík a prezývajú ma Prco. Mám 20 rokov a som z Považskej Bystrice. Študoval som na Strednej odbornej priemyselnej škole v Považskej Bystrici, odbor sieťové technológie. Takže havne práce s PC a technikou. V súčasnosti som už zamestnaný a popri tom sa venujem elektronickým športom. K hre NHL som sa dostal ako malý chlapec, keď sme doma mali PS1. Pamätám si, že otec mal hru NHL99, čo ma už vtedy veľmi zaujalo. To som ešte nemal ani predstavu, že ma to takto chytí. Poznáte to. Chlapec si ďalej kúpi Plystation 2 a novšie hry, ako NHL06, potom NHL08 a tak ďalej. 

Najväčší zlom v mojej kariére prišiel, keď som si kúpil Playstation 3 a naň hru NHL14. Vtedy som vyskúšal prvýkrát hrať online proti reálnym súperom. Najviac ma to dostalo pri hre NHL16, keď som si povedal, že sa posuniem ďalej a budem napredovať. Zaregistroval som sa na web hrajto.com a začal som naplno. Prešiel som si cez niekoľko módov, cez HUT, EASHL, až po Majstrovstvá Slovenskej republiky. No a  teraz som tu. Odhodlaný hrať tie najväčšie turnaje, posúvať sa ďalej a prezentovať značku Vlci Žilina E-sports. Som veľmi rád, že som súčasťou takéhoto ambiciózneho projektu. 

No a aby ste ma spoznali aj mimo hier, tak rád pozerám filmy vo voľnom čase, zahrám si futbal alebo počúvam dobrú muziku. Samozrejme, keď začne sezóna, pozerám v telke hokej či fandím na zimáku. Dá sa teda povedať, ž hokejom doslova žijem.