Na Spiši s plným bodovým ziskom, Vlci uštedrili súperovi päťku

HK Spišská Nová Ves - Vlci Žilina 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Vartovník (Hvila) – 7. Koyš (Markovič, Lenďák), 9. Mikula (Skladaný, Petráš), 20. Markovič (Drtina, Jurčík), 34. Urban (Dubeň, Drtina), 47. Markovič (Cíger, Safaraleyev). Vylúčenia: 2-5. Rozhodovali: Jobbágy, Smrek, Wolf, Riš.

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Melicherčík (Šimo) – Dow, Hančák, Giľák, Černý, Franko – Fabian, Stovin, Olejník, Tyczynski, Rapáč – Pichnarčík, Chovan, Hvila, Vartovník, Džugan – Petrek, Romaňák, Novák, Piačka, Matej.

VLCI ŽILINA: Mikoláš (Romančík) – Malina, Pacalaj, Mikula, Urban, Skladaný – Jaborník, Lenďák, Safaraleyev, Linet, Cíger – Dubeň, Drtina, Jurčík, Markovič, Koyš – Pišoja, Korbáš, Petráš, Jakubík, Macek.

Vlci do stredajšieho duelu nastúpili pozorne smerom dozadu a zároveň ukazovali svoju útočnú silu. Skóre otvoril v siedmej minúte útočník Patrik Koyš, ktorý sa tak z gólu proti Spišskej Novej Vsi radoval vo všetkých troch doterajších vzájomných stretnutiach. O dve a pol minúty skóroval v presilovke Ondrej Mikula a tretí gól Vlkov pridal v 20. minúte kapitán Jaroslav Markovič. Asistenciou sa na ňom podieľala nová žilinská posila, Marek Drtina. Hoci plynula posledná minúta úvodnej časti hry, domáci ešte stihli odpovedať. Desať sekúnd pred sirénou sa presadil Lukáš Vartovník. V druhej dvadsaťminútovke padol jediný gól. Vsietil ho Tomáš Urban, druhú asistenciu si pripísal Marek Drtina. Po poslednej zmene strán sa zápas už len dohrával. Výsledok na konečných 1:5 upravil v 47. minúte svojím druhým gólom v stretnutí Jaroslav Markovič.

Ohlasy po zápase

Tréner Dušan Gregor: „Chválim chlapcov za to, že sme zápas zvládli tak, ako sme ho zvládli. Od Spišskej Novej Vsi som očakával trošku viac. V zápase sme dominovali, okrem momentu v závere prvej tretiny, keď sme s klaksónom dostali gól. To neexistuje, také niečo sa jednoznačne nesmie stať.

Chlapci si zaslúžia poďakovanie, uznanie. Na druhej strane, stále opakujem, zase tam boli niektoré zbytočné chyby. Najmä v druhej tretine bolo dosť zbytočných, nevynútených chýb, nepresností. Som však presvedčený, že dnes sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme zvíťazili. Vďaka celému mužstvu.“