Martinu sme oplatili prehru v príprave

Vlci Žilina – HK Martin 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie: 12. Lopušan (Markovič, Petran), 26. Lopušan (Markovič), 43. Petran, 48. Mikula (Markovič) – 37. Poliaček (Burzík, Nauš). Vylúčenia: 3-5. Rozhodovali: Čahoj, Ševčík, Vrbinský.

VLCI ŽILINA: Škorvánek, Mikoláš – Hřebíček, Pišoja, Hlinka, Cíger, Petráš – Drtina, Nahálka, Safaraleev, Šmida, Koyš – Petran, Kocúr, Mikula, Rehák S., Zahradník – Myšiak, Lopušan, Markovič, Jakubík.

HK MARTIN: Glosár, Maťovčík – Burzík, Pacalaj, Bartoš J., Linet, Poliaček – Gagnon, Lavička, Juščák, Dírer, Cerda – Belica, Dvořák, Smidžár, Toma, Nauš – Bartoš A., Ďurina, Babka, Nizhnikov.

Po dvoch týždňoch sme opäť nastúpili na prípravný zápas proti HK Martin, tentoraz však na domácom ľade. Od úvodu sme boli aktívnejším tímom, čo pretavil do vedúceho gólu Šimon Lopušan. Rovnaký hráč si pripísal na svoje konto aj druhý gól zápasu, v oboch prípadoch mu asistoval Jaroslav Markovič. Hostia v 37. minúte znížili zásluhou Františka Poliačka, na rozdiel dvoch gólov sme však opäť odskočili v 43. minúte, keď Marcel Petran prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Skóre o päť minút neskôr uzavrel Ondrej Mikula, po tretíkrát v stretnutí asistoval Markovič.

Tréner Stanislav Škorvánek: „Prvá tretina nám vyšla, boli sme aktívni. Po góle však prišla hluchá pasáž. S druhou tretinou príliš nemôžeme byť spokojní. Boli tam dva útočné fauly, čo sa nám môže vypomstiť. Zápas sa niesol v našej réžii, ale po dvoch tretinách bolo 2:1. To nás môže v budúcnosti stáť body. V záverečnej tretine sa nám podarilo dať dva góly a napokon sme sa dopracovali k víťazstvu. Myslím, že bolo zaslúžené. Ešte však bolo vidno, že je to príprava a mužstvá nemajú zápasovú prax. Určite my aj Martin budeme hrať lepšie. Chce to zápasy, ktorých bolo doteraz málo, ale zlepší sa to. Verím, že budeme napredovať a podávať čoraz lepšie výkony."

Útočník Šimon Lopušan: „Celkom vydarený zápas. Mohli sme ho rozhodnúť už v prvej tretine, mali sme tam šance. Žiaľ, nevyužili sme ich, no aspoň bol ten zápas trošku zaujímavejší, keď sa hralo až do konca. Pocity po góloch boli fantastické, neopísateľné. Som veľmi šťastný.“