Levice sme zdolali na ich ľade, Melcher s prvým gólom v drese Vlkov

HK Levice – Vlci Žilina 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 42. Leshchenko (Shakhvorostov) – 33. Varga (Melcher, Pacalaj), 48. Melcher (Hovorka, Tibenský), 60. Varga (Koyš). Tresty (2 min): 2-4. Rozhodovali: Adamec, Konc st., Haringa, Kollár.

HK LEVICE: Nagy – Novák, Štefanka, Zahradník, Huna Rich., Huna Rób., - Rais, Shishkov, Vorobyev, Shakhvorostov, Leshchenko – Lauro, Korenko, Suľovský, Král, Volko – Gaško, Socha, Pohl, Tužinský, Petrík.

VLCI ŽILINA: Tomek – Sloboda, Šidlík, Kluka, Mráz, Varga – Růžička, Pišoja, Koyš, Halama, Krajč – Nahálka, Pacalaj, Melcher, Tibenský, Hovorka – Hajas, Lopušan, Macek, Bečka, Jakubík.

Mužstvo Vlkov do zápasu proti Leviciam nastúpilo s novým hráčom na súpiske. Ide o útočníka Samuela Krajča, ktorý k nám prišiel na striedavý štart z Prešova. Na otvárací gól sme si museli počkať až do 33. minúty, keď domáceho brankára blafákom prekonal Varga. Pri góle mu asistoval Melcher, ktorému sa v dnešnom stretnutí podarilo vsietiť i prvý gól v drese Vlkov, keď v 48. minúte poslal odrazený puk do brány. Levice vďaka Leshchenkovmu gólu a tesnému skóre pomýšľali na zisk bodov, ale vlastná nepozornosť v defenzíve ich v záverečnej minúte duelu stála aj tretí inkasovaný gól – strelil ho pohotový Varga.

Ohlasy po zápase

Tréner Jarrod Skalde: „Myslím, že sme počas celých 60 minút odohrali kvalitnú hru. Chyba v našej komunikácii odštartovala tretiu tretinu súperovým gólom, ale odpovedali sme a pokračovali sme neúnavne v našej hre. Tomek podal spoľahlivý výkon a dobrá bola i hra v obrannej tretine.“

Útočník Peter Melcher: „Zápas vďaka zisku troch bodov hodnotím pozitívne, ale viem, že zvládneme hrať oveľa lepšie. Musíme sa zbaviť zbytočných chýb a hrať disciplinovane. Treba sa odraziť od dnešnej výhry, pokračovať na víťaznej vlne a v piatok získať ďalšie body. Som veľmi rád, že sa mi konečne podarilo streliť gól. Azda som to už prelomil a teraz mi to tam bude padať stále. Určite niečo prispejem do kasy, to ma neminie."

Ilustračné foto