Dvojgólový Mráz, prvé body navrátilca i nového hráča

Vlci Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly a asistencie: 5. Mráz (Paukovček, Koyš), 18. Mráz (Paukovček, Krajč), 21. Macek (Mráz, Růžička), 27. Varga (Kluka, Šidlík), 32. Guman (Varga, Halama), 48. Rehák (Ferenyi, Uram) – 34. Jakúbek (Valigura), 52. Valigura (Suchý, Jakúbek). Vylúčenia: 5-6. Rozhodovali: Mĺkvy, Valachovič, Vyšný, Hercog. 435 divákov.

VLCI ŽILINA: Tomek – Šidlík, Pobežal, Kluka, Halama M., Varga – Růžička, Pišoja, Macek, Mráz, Guman – Sloboda, Bečka, Koyš, Paukovček, Krajč – Krendželák, Dudáš, Uram, Ferenyi, Rehák.

ŽIAR NAD HRONOM: Noskovič – Kobolka, Demiters, Jakúbek, Szypula, Valigura – Pač, Gabri, Gábor, Suchý, Václav – Nádašdi, Čulík, Chlepčok, Halama P., Tatár – Lopejský, Molnár, Domaev, Brumerčík, Hlinka.

Stretnutie 32. kola TIPOS SHL sme odštartovali na výbornú, keď sa dvakrát v presilovkách trafil Mráz. Po zmene strán sme odskočili súperovi už na rozdiel štyroch gólov po presných zásahoch Maceka, Gumana a Vargu. V 34. minúte znížil vo vlastnom oslabení Jakúbek, ale ďalší gólový zápis pridal v tretej dvadsaťminútovke Rehák. V 52. minúte upravil na konečných 6:2 Valigura. Pre Paukovčeka išlo o prvý zápas v drese Vlkov, v ktorom si hneď pripísal dva body za asistencie. Prvýkrát v ligovej sezóne naskočil do hry Uram, ktorý sa takisto prezentoval úspešnou prihrávkou.

Ohlasy po zápase

Tréner Jarrod Skalde: "Som rád, že nám presilovky priniesli dva góly hneď na začiatku. Keďže nám to na presilovkách v poslednej dobe škrípalo, skúšali sme tam rôznych chalanov. Hráči bojovali, ukázali niekoľko pekných akcií a podarilo sa im skórovať. Sústredili sme sa najmä na tento duel a následne na piatok v Brezne, ale následne nás čaká ťažký týždeň v Martine a v Humennom. Budú to veľmi dôležité zápasy."

Útočník Bruno Mráz: "Dnes nám konečne zašlapali presilovky, čo je super. Dali sme z nich tri góly a taký zápas by sme už nemali prehrať. Žiar bol nepríjemný súper, ale premenili sme svoje šance a ustrážili sme si to. Čo sa týka môjho gólu, nedať ho, to by bol hriech. Veľmi dobrá prihrávka, stačilo to trafiť. Vážime si, že sa vezieme na víťaznej vlne a pracujeme na tom, aby to tak bolo aj naďalej."