Dvakrát otočené skóre napokon prinieslo radosť domácim

MHk 32 Liptovský Mikuláš – Vlci Žilina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 28. Handlovský (Uhrík, Pavúk), 42. Elo (Uhrík), 45. Hovorka (Ventelä, Paločko) – 32. Vybiral (Skladaný), 35. Jansons (Koyš, Markovič). Vylúčenia: 11-9. Rozhodovali: Konc ml., Jobbágy, Jurčák, Šefčík, Lauff. 1200 divákov. Stav série: 3-1.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Lietava – Cebák, Ventelä, Kriška, Hovorka, Shiksatdarov – Kurali, Salija, Handlovský, Elo, Uhrík – Pavúk, Mezovský, Paločko, Walefa, Haluška – Michalík, Droppa, Kalousek, Babka, Ďuriš.

VLCI ŽILINA: Mikoláš – Jansons, Šidlík, Safaraleev, Šmida, Petráš – Petran, Sloboda, Vybiral, Skladaný, Tibenský – Drtina, Nahálka, Macek, Markovič, Koyš – Pišoja, Lopušan, Rehák, Linet, Mikula.

V druhom stretnutí na Liptove mali v prvej dvadsaťminútovke viac z hry Vlci. Sľubné gólové príležitosti mali na hokejke najmä Šimon Petráš, ktorý opečiatkoval žrď Lietavovej bránky a Matej Macek, ktorý sa po výbornej prihrávke ocitol osamotený pred brankárom domácich. Zoči-voči Patrikovi Lietavovi však neuspel a trafil len jeho lapačku. Útočnú iniciatívu po zmene strán prebrali Liptáci, nad vodou nás držal spoľahlivo chytajúci Maroš Mikoláš. Proti strele Lukáša Handlovského v 28. minúte bol však aj on bezmocný – 1:0. Prostredná tretina, rozkúskovaná presilovkami, nám však priniesla aj gólovú radosť. A to hneď dvakrát. Najskôr pri samostatnom úniku Vladimíra Vybirala prešiel puk pomedzi nohy domáceho brankára až do siete a následne sa ujala aj strela E. Huga Jansonsa od modrej čiary. Oba góly padli počas presiloviek. Na začiatku tretej tretiny ukázali domáci veľkú efektivitu, keď vďaka dorážke Ela Kaspera a teču Mareka Hovorku otočili skóre vo svoj prospech. Určili zároveň definitívnu podobu výsledku, na čom nič nezmenil ani náš záverečný tlak pri hre bez brankára.

Barážová séria o extraligovú miestenku bude pokračovať v nedeľu 24. apríla o 17:00 hod. v žilinskej Niké Aréne - VSTUPENKY (klikni tu).

Tréner Stanislav Škorvánek: „Po včerajšom zápase, ktorý nebol podľa našich predstáv, sme si s chalanmi sadli a pozreli sme si nejaké veci, ktoré sa dnes v zápase prejavili. Boli sme dobre agresívni, dôrazní v súbojoch. Škoda tej päťminútovky v tretej tretine, keď sme prišli o vedenie. Do konca to však bol zápas dobrej úrovne. Hoci máme za sebou ťažké série v našej súťaži, zhostili sme sa toho dobre. Dnes absolútne nemám chalanom čo vyčítať a som spokojný s ich výkonom. Škoda len, že nám to nevyšlo na víťazstvo. Ale ešte stále sme v hre. Nuž a... neviem, či ma to má tešiť, alebo mám smútiť z toho, že sme donútili extraligových hráčov, aby sa hádzali o zem ako malé deti a vyplakávali pri každom zákroku. Verím, že doma budeme ešte tvrdší.“

Útočník Vladimír Vybiral: „Dnes to bol úplne odlišný zápas ako včera. Od začiatku sme mali dobrý pohyb, plnili sme všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Mali sme to dobre rozbehnuté. Škoda tej tretej tretiny, keď sme dostali dva góly z predbránkového priestoru. Dnes to bol celkovo z našej strany dobrý zápas, od čoho sa môžeme odraziť. V nedeľu zabojujeme a pokúsime sa znížiť stav série. Určite sa ešte v utorok chceme vrátiť do Liptovského Mikuláša.“