Druhé legionárske miesto obsadzujeme českým obrancom

Druhé legionárske miesto obsadzujeme českým obrancom. Do mužstva Vlkov prichádza David Růžička, odchovanec Kladna, ktorý posledné štyri súťažné ročníky brázdil slovenské extraligové ľady. Prinášame vám rozhovor s týmto 34-ročným skúseným zadákom.

David, značnú časť kariéry si strávil v rodnej Českej republike, od roku 2018 však pôsobíš na Slovensku. Čo hovoríš na tunajší ligový hokej?

Od mojej prvej sezóny na Slovensku, keď som bol vo Zvolene, ide liga kvalitatívne stále hore. Trošku to pribrzdil COVID, ale každým rokom je v extralige viac dobrých zápasov. Prvú ligu vôbec nepoznám, ale tipujem, že bude menej zviazaná taktikou a bude v nej viac rýchlosti a bojovnosti.

Čo stojí za Tvojím príchodom do Žiliny, prečo si sa rozhodol práve pre Vlkov?

Predovšetkým, Feri Skladaný prejavil záujem už pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte uprednostnil iné ponuky. Tie boli aj tentoraz, ale žilinská ma oslovila najviac. A to nielen hokejovo, ale aj ľudsky. Keď za vami príde sám majiteľ, tak to niečo znamená, značí určitý záujem a ukazuje profesionalitu vedenia.

Mal si o Vlkoch nejaké informácie?

Žilinu som na konci sezóny sledoval výsledkovo, keď už sme boli v spojení. Videl som finálový zápas Slovenského pohára, v ktorom hrali Vlci skvelý hokej. Tipoval som, že (do extraligy) postúpia už v lete. Takisto som hral s niektorými chalanmi, respektíve proti nim. Skladá sa výborný kolektív.

V slovenskej prvej lige si ešte nepôsobil. Čo od nej očakávaš?

Ako som už spomínal, menej taktického hokeja, ale viac korčuľovania, súbojov a bojovnosti.

Čo môžu fanúšikovia očakávať od teba?

Dúfam, že čo najlepšie výkony, aby som čo najlepšie zapadol. Inak mám radšej útočnú hru, než obrannú. Ale podriadim sa kolektívu a úspechu na konci sezóny, pre ktorý tu všetci sme.

S akými ambíciami prichádzaš do Žiliny?

Presvedčiť všetkých dobrými výsledkami, tak mojimi, ako aj tímovými. Cieľ, pre ktorý som tu, je jasný – postup!

Foto: Peter Ilenčík/HC Grotto Prešov