Do brány Dubnice padol poltucet, skóroval kapitán i nováčik

HK Spartak Dubnica nad Váhom – Vlci Žilina 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)

Góly a asistencie: 43. Beták (Chatrnúch, Lunter), 55. Beták (Ďuriš) – 19. Krajč (Růžička, Kluka), 29. Hovorka (Jakubík, Melcher), 43. Tibenský (Růžička, Melcher), 52. Mráz (Koyš, Pacalaj), 53. Mráz (Koyš, Kluka), 58. Koyš (Mráz, Varga). Vylúčení: 7-7. Rozhodovali: Crman, Čahoj, Olle, Jurčiak. 398 divákov.

SPARTAK DUBNICA: Kristín – Putala, Trška, Mikula, Ďuriš, Beták – Mikuš, Švec, Géci, Ondruš, Škvarek – Chatrnúch, Janík, Lunter, Huhtela, Tábi – Urban, Hruška, Korbel, Haščák, Maniaček.

VLCI ŽILINA: Tomek – Sloboda, Šidlík, Koyš, Mráz, Hovorka – Růžička, Nahálka, Kluka, Halama, Varga – Hajas, Pacalaj, Melcher, Tibenský, Krajč – Pobežal, Lopušan, Dudáš, Jakubík, Macek.

Z gólového hľadiska mal piatkový duel pomalší nástup, skóre otvoril Krajč v 19. minúte. Chudobná na góly bola i druhá tretina, keď sa presadil len kapitán Hovorka. Naopak, dynamická tretia dvadsaťminútovka priniesla dovedna šesť gólov i viacero šarvátok. Za Vlkov sa trafil Tibenský, Koyš a dvakrát Mráz, z domácich sa do streleckej listiny dvakrát zapísal Beták. Stretnutie 18. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa nieslo v duchu podpory boja proti násiliu páchanému na ženách. Realizačné tímy oboch celkov mali pripnuté fialové stužky, hráči na jednej aj druhej strane zas nastúpili na zápas s namaľovanými znakmi pod okom symbolizujúcimi šrámy či monokle.

Stretnutím v Dubnici zároveň končí pre vlčiu svorku dlhé obdobie plné zápasov na klziskách súperov. Od budúceho týždňa, počnúc utorkovým duelom proti Trnave, nás až do konca roka čaká osem domácich zápasov.

Tréner Jarrod Skalde: „Tvrdo sme makali celý zápas. Aj napriek tomu, že súper strávil istý čas v našej obrannej tretine, odviedli sme dobrú robotu pri bránení, hrali sme tvrdo, dobre si prihrávali a mali veľmi dobré vstupy do útočnej tretiny. Toto víťazstvo sme si zaslúžili.

Oceňujem i dnešnú aktivitu (Medzinárodný deň boja proti násiliu na ženách, pozn. red.), je to dôležité. Ide o niečo, v čo verím ja, hráči, celá organizácia a vysiela to dôležitú správu.“

Útočník Marek Hovorka: „Dnešný zápas mal dobrý náboj, bol to taký zápas play-off. Od prvého do posledného buly sme dominovali, bolo len otázkou času, kedy začneme strieľať góly. Za stavu 2:0 sme ešte stále boli na dostrel, ale dôležité bolo, že keď sa im podarilo znížiť, my sme okamžite dali na 3:1. Tým sme zmrazili ich eufóriu, robili sme málo individuálnych chýb, hrali sme poctivo, obetavo. Výborný brankár, dobré presilovky, nie je čo vytknúť.

Potešil ma aj gól, radujem sa z každého. Nikdy neviem, ktorý bude posledným v mojej kariére. Preto si treba každý gól náležite užiť.“