Derby opäť potvrdilo, že nemá favorita

HK Martin - Vlci Žilina 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 9. Fafrák (Dírer, Petran), 29. Lahtinen (Tyczynski, Petran), 45. Murček (Lahtinen), 60. Dírer (Nauš, Fafrák) - 12. Koyš (Sloboda, Paukovček), 31. Mráz (Paukovček, Šidlík), 40. Varga (ts). Oslabenia: 4-5. Rozhodovali: Rojík, Konc st., Staššák, Frimmel. 1589 divákov.

HK MARTIN: Glosár - Dvořák, Charvát, Poliaček, Lahtinen, Paulíny - Semaňák, Petran, Nauš, Dírer, Fafrák - Bobček, Lavička, Ďurina, Murček, Juščák - Belica, Tyczynski, Vaňo, Sleziak, Smidžár.

VLCI ŽILINA: Tomek - Šidlík, Pobežal, Kluka, Halama, Varga - Ružička, Pišoja, Melcher, Mráz, Guman - Sloboda, Bečka, Koyš, Paukovček, Macek - Uram, Hajas, Rehák, Ferenyi, Krajč.

Na televíznu predohrávku 34. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sme vycestovali do neďalekého Martina. Slová o tom, že derby nemá favorita a zároveň predpoveď zaujímavého zápasu začal v deviatej minúte napĺňať Fafrák, ktorý otvoril skóre. O tri minúty vyrovnal Koyš. Na ďalšie góly bolo potrebné počkať si do polovice zápasu - v krátkom slede skórovali Lahtinen za domácich a Mráz za hostí. V závere druhej tretiny sme šli do vedenia, keď Varga premenil trestné strieľanie. V 45. minúte sa však najskôr Murčekovi podarilo v presilovke vyrovnať a v čase 59:59 rozhodol zápas Dírer.

Ohlasy po zápase

Tréner Jarrod Skalde: "Dnešný zápas mal všetko, trestné strieľania, presilovky, bol fyzicky náročný, so šialeným koncom. Inak to ani, samozrejme, nemohlo byť. Keď sme sem išli, vedeli sme, že nás čaká náročný večer. Robili sme všetko pre to, aby sme vyhrali a dotiahli to v tretej tretine do (víťazného) konca. Žiaľ, párkrát sme stratili puk a potom prišiel gól v poslednej sekunde. Hoci sme mali puk na hokejkách a mali sme ho vyhodiť...

Od nášho prvého zápasu na začiatku sezóny sme s Martinom odohrali niekoľko veľmi dobrých a ťažkých duelov. Tento zápas si ešte rozoberieme. Musíme sa pripraviť, pôjdeme do Humenného. Vedeli sme, že to bude ťažký týždeň, dva najlepšie tímy. Martin nám dnes ukázal, ako silné dokážu byť a čo očakávať v piatok od Humenného. Výsledok ma neteší, ale atmosféra bola výborná. Cítiť, že sa blíži play-off a zápas mal všetky jeho parametre."

Útočník Róbert Varga: "Pre diváka to bol určite dobrý zápas. Žiaľ, pre nás s nešťastným koncom. Martin sa na nás vždy dobre pripraví, vždy proti nám dobre bráni. Je ťažké presadzovať sa, ale myslím si, že sú to zápasy na úrovni a diváci si ich môžu užiť. Dnes sme v tretej tretine dostali gól v oslabení po našej chybe a potom nešťastný gól tesne pred koncom. Žiaľ, dnes sme si to nepostrážili. Do budúcna si z toho musíme vziať ponaučenie, že keď vedieme v tretej tretine 3:2, tak ju musíme úplne inak zvládnuť."